Boşanma Davalarında Avukatlık Ücreti 2013

Boşanma Davalarında Avukatlık Ücreti 2013

Boşanma davaları, davanın türüne göre ücret konusunda farklılaşmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları daha kısa sürede ve daha uygun fiyatlar ile sonuçlandırılabilirken, çekişmeli boşanma davaları diğerlerine nazaran daha uzun sürmekte ve avukatlık ücretleri daha maliyetli olmaktadır. 2013 yılında avukatlık ücretleri tarife bazında değişecektir ancak serbest çalışan avukatların ücretleri hemen hemen aynı seviyede kalacaktır

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Avukatlık Ücretleri

Anlaşmalı boşanma davalarında önemli olan boşanmayı her iki tarafında mantalite olarak kabul etmiş ve karar alınana kadar birbirine yardımcı olmayı kabul etmiş olmasıdır. Böyle bir durumda avukat için daha hızlı bir çözüm ortaya çıkacağından dolayı ücret politikasında tarifeye göre alt sınırdan işlem görebilir.

 

Çekişmeli Boşanma Davalarında Avukatlık Ücretleri

Bu türdeki çekişmeli boşanma davalarında duruşmanın seyri birçok anlaşmazlık yaşandığından dolayı yavaş ilerlemektedir. Birçok olgu detaylı araştırılmalıdır. Süre uzadığından ve daha fazla mesai harcandığından dolayı avukatlık ücreti daha fazla olmaktadır.

Avukat Saynur Hukuki Danışmanlık Bürosu, müvekkillerine en ekonomik çözümler ile süratli bir şekilde boşanma davalarında temsil ederek istenilen sonuca ulaştırmaktadır. Boşanma davalarında son derece yardımcı olan Avukat Saynur Arslan’dan iletişim bölümünden email ile randevu talep ederek farkı yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>